FAQ

Oryginalne produkty TomYang znajdziecie Państwo w naszym sklepie internetowym www.tomyang-bbq.pl , w sklepach dedykowanych oraz podczas różnych seminariów kucharskich.

Po pierwsze, jest to związane ze sposobem przygotowania na naszym grillu! Oczywiście będzie to wspomagane naszymi listami zakupów oraz przepisami nie zawierającymi związków chemicznych ani tradycyjnych cukrów. Dzięki zastosowaniu nieprzywierającej-ceramicznej powłoki, możemy gotować i grillować bez dodawania jakichkolwiek tłuszczy. Wyprofilowana część grilla powoduje iż sok ze smażenia/grillowania spływa bezpośrednio do zupy poniżej i nie spala się na grillu. Ponadto soki są wzbogacone w wartościowe minerały i pozbawione tłuszczu witaminy które są uwalniane podczas grillowania mięs, ryb i warzyw. Ze względu na to że zupa z TomYang jest jednym z podstawowych dań, przyswajamy wszystkie witaminy oraz minerały do siebie. Wiemy ze szkoły że woda podczas

gotowania wzbogaca się o witaminy i minerały wydzielane z potraw gotowanych. W tym przypadku tą woda jest nasza zupa – prawdziwa bomba witaminowa!

Nasze produkty są produkowane w Austrii. Długo szukaliśmy partnera który spełniałby nasze oczekiwania oraz wymagania co do jakości. Ważne było dla nas również to żeby pracownicy fabryki byli zatrudniani na dobrych warunkach. Żeby to sprawdzić, przeprowadziliśmy w fabrykach tak zwany Social-Audit. Nie tylko podczas jedzenia kierujemy się równowagą, również przy wyborze naszego partnera i producenta.

Podczas projektowania grilla, zwracaliśmy uwagę by stworzyć produkt wysoki jakościowo oraz bezpieczny dla środowiska. Grill TomYang posiada certyfikat DEKRA Niemcy. Ponadto, dla TomYang ważnym aspektem jest również używanie nie szkodliwych materiałów podczas produkcji. Z tego względu, płyta grillowa została wykonana z ceramiki a nie teflonu.

Grill TomYang jest produktem odebranym przez instytucję DEKRA. DEKRA jest instytucją zajmuje się kontrolą bezpieczeństwa produktów wypuszczonych na rynek europejski – nasz grill otrzymał certyfikat GS (Deutsches Gütesiegel) oraz wszystkie inne certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak: Rohs, CE, Lfgb, EMV itp.

Tak, nasz elektryczny grill TomYang z nieprzywierającą powłoką ceramiczną jest nowym produktem na rynku europejskim.

Używamy do produkcji naszych grilli wyłącznie zdrową ceramikę która pozwala na gotowanie i pieczenie bez dodatku tłuszczu. Dystansujemy się od materiałów które mogą być szkodliwe dla człowieka takie jak aluminium, mosiądz czy teflon.

Różnic jest bardzo dużo. Grill TomYang wyróżnia się np. tym że oprócz grillowania mieś i warzyw powstaje również wartościowa zupa w której można równocześnie gotować inne produkty. Obok dań głównych możemy również przygotować różne desery i zupy. (co ma Raclett i TomYang wspólnego? Obydwa są grillami stołowymi! That’s it)

W Tajlandii używa się drewnianych pałeczek do grillowania. Jeżeli jednak nie jesteśmy wprawieni w używanie pałeczek, tez nie stanowi to żadnego problemu. Wraz z TomYang otrzymają Państwo drewniane szczypce w komplecie. Przy użyciu tych szczypiec, nakładanie i zbieranie potraw z TomYang będzie łatwiejsze.

Przepisy oraz listy zakupów są już dostępne pod adresem: http://tomyang-bbq.pl/ Książka kucharska jest jeszcze w fazie tworzenia.

Naturalnie mogą być wykorzystane produkty z innych regionów. Ważne jest żeby nie dodawać do tych produktów tłuszczu ani ulepszaczy smaku.

Tak! TomYang oferuje pomysł na rewolucyjny fondant czekoladowy. Przepis znajdziemy na  tej stronie Na zimowe wieczory podajemy również pomysł na zimowy poncz.

Z grillem TomYang kuchnia wegańska stanie się hitem. Również ci którzy nie są weganami skosztują chętnie potraw kuchni wegańskiej. Bakłażan, cukinia, boczniak, tofu, grillowany ser, kukurydza, okra czy pomidory to tylko kilka przykładów które można świetnie przyrządzić na grillu TomYang. Tutaj znajdziecie kilka przepisów na zupy.

Czy nadaje się do mycia w zmywarce? Płytę grillową możemy z łatwością zdjąć i włożyć do zmywarki. Ze względu na specjalną powłokę ceramiczną, jeszcze ciepłą płytę grillowa można wyczyścić ręcznikiem papierowym.

TomYang świetnie nadaje się dla 6 osób, ponieważ co chwile możemy dokładać nowych potraw na grilla. Restauracja partnerska w Linz udostępnia grill TomYang dla swoich gości – wymogiem są grupy 6 osobowe i nie sprawia to żadnego problemu!

TomYang wystarcza spokojnie dla 5 smakoszy. Jeżeli jednak planujemy większą ilość osób na wieczór, powinniśmy rozważyć kupno drugiego grilla aby zapewnić wszystkim miejsce. Ponadto możemy w ten sposób zadbać o indywidualne potrzeby gości np. jeden grill jako grill wegański.

Zupę najlepiej lać za pomocą chochli TomYang lub łyżek do zupy z zestawu dla dwóch osób.

Dla klientów w Polsce na www.tomyang-bbq.pl, ebay, allegro, facebook.

Przepisy na razie dostępne są na naszej stronie internetowej  www.tomyang-bbq.pl/przepisy – pokaz filmu oraz składniki

Ważne jest aby nie używać metalowych sztućców do nakładania lub zdejmowania potraw z grilla. Z tego względu udostępniamy drewniane szczypce i drewniane-azjatyckie łyżki aby uniknąć zniszczeń na płycie grillowej. Po czyszczeniu grilla, możemy za pomocą kropli oleju i ręcznika papierowego wypolerować płytę grillowa aby zadbać o powłokę i czystość naszego grilla.

Top